Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego

Badania pokazują, że coraz więcej Polaków zna języki obce. Najczęściej możemy pochwalić się znajomością angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego, jednak coraz więcej osób włada także hiszpańskim i włoskim. Chociaż języków uczymy się głównie w szkołach, to ich biegła znajomość jest często ściśle z związana z emigracją zarobkową. Pomimo tego, że nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że nauka języków obcych jest konieczna, to kwestia wyboru, jakiego języka się uczyć może już rodzić spory. Wiele osób uważa, że najbardziej przyszłościowy jest język niemiecki. Czy tak jest faktycznie? Czy rzeczywiście warto uczyć się niemieckiego?

Jeżeli komuś zależy na znalezieniu dobrej pracy to niewątpliwie tak i to bez względu na to, czy chcemy robić karierę w Polsce, czy za naszą zachodnią granicą. Niemcy od lat są największym partnerem handlowych Polski. To z tego kraju importujemy najwięcej produktów, to również ten kraj jest największym importerem rodzimych produktów. Wiele niemieckich firm posiada w Polsce swoje oddziały i placówki, dlatego osoba znająca język Goethego bez trudu znajdzie pracę w którejś z nich.

Nawiązując go Goethego, znajomość języka niemieckiego daje możliwość czytania w oryginale dzieł tego wybitnego pisarza. Zresztą Niemcy mogą pochwalić się sporym dziedzictwem kulturowym, którego przedstawicielami są także Franz Kafka czy Thomas Mann. Jeśli więc jesteśmy miłośnikami literatury i kultury warto znać język niemiecki.

Warto go znać jeszcze z innego powodu. Posługując się sprawnie tym językiem dogadamy się nie tylko w wielu krajach Europy, lecz również i świata. Jeśli więc ktoś kocha podróże, znajomość niemieckiego może okazać się bardzo przydatna. Szacuje się, że ponad 120 miliardów osób na świecie porozumiewa się właśnie w  języku niemieckim. 

Tak naprawdę powodów, dla których warto znać niemiecki jest wiele. Rozwój nowoczesnych technologii spowodował, że świat stał się globalną wioską, gdzie rozmowa z osobą znajdującą się na drugim końcu globu nie jest żadnym problemem. Jeśli więc ktoś chce poznawać ludzi i kultury, w celu swobodnej komunikacji powinien znać zarówno niemiecki jak i inne języki.

There are no comments yet

Why not be the first

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Parse error: syntax error, unexpected ''

' (T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE) in /home/virt9084/domains/avans.edu.pl/public_html/wp-content/themes/pressnews/footer.php on line 3