Język hiszpański

Język hiszpański: co warto o nim wiedzieć?

Język hiszpański to aktualnie bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych języków w naszym kraju. Szkoły językowe oferujące naukę hiszpańszczyzny rosną niczym grzyby po deszczu, oprócz tego język hiszpański coraz częściej jest wprowadzany jako przedmiot w liceach a także cieszy się coraz większą popularnością jako kierunek studiów.

Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ język hiszpański to pod względem swojego zasięgu jeden z najbardziej rozpowszechnionych języków na świecie. Po hiszpańsku możemy porozumiewać się nie tylko w samej Hiszpanii, ale również w niemal całej Ameryce Południowej(z wyjątkiem Brazylii) a także w krajach Ameryki Środkowej. Dodatkowo, hiszpański ma wiele istotnych atutów, których nie można przypisać takim językom, jak na przykład francuski lub również popularne ostatnimi czasy języki krajów skandynawskich(szczególnie szwedzki oraz norweski). Czy warto uczyć się języka hiszpańskiego oraz jakie są najważniejsze zalety tego języka? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej i postarajmy się odpowiedzieć na te pytania.

Język hiszpański: co warto o nim wiedzieć?

Pierwszą rzeczą, jaką należy wiedzieć o języku hiszpańskim przed rozpoczęciem nauki jest fakt, że dla Polaka ten język nie powinien przedstawiać większych trudności. Struktura gramatyczna hiszpańskiego nie jest zbyt skomplikowana a oprócz tego bardzo przypomina, przynajmniej na poziomie podstawowym, strukturę gramatyczną polszczyzny. Tak samo, jak w języku polskim, również w obrębie języka hiszpańskiego mamy więc odmianę czasowników przez osoby. Szyk zdania również wygląda bardzo podobnie, dzięki łatwo jest „osłuchać się” z tym językiem. Fonetyka hiszpańska jest o wiele prostsza, niż chociażby w przypadku języka angielskiego(nie wspominając o francuskim); z wyjątkiem kilku reguł, jak na przykład brak wymowy litery „h”, wyrazy wymawiamy dokładnie tak, jak się je czyta. Problemy w nauce hiszpańskiego mogą zacząć się nieco później, a więc na poziomie B1, gdy zaczynamy poznawać specyficznie hiszpański tryb subjuntivo, jednak nie sa to przeszkody na tyle trudne, aby mogły stanowić większy kłopot dla uczącego się.

There are no comments yet

Why not be the first