Język włoski

Język włoski – nic trudnego

Język włoski jest wspaniałym językiem. Prostym, przyjemnym, brzmiącym bardzo melodyjnie. Nie sprawia większych trudności z nauką, a może okazać się bardzo przydatny. Sam zobacz dlaczego tak jest.

  • Język włoski jest używany przez ponad 60 milionów ludzi na świecie. Uznawany jest za język urzędowy w Italii, Szwajcarii, San Marino i Watykanie. Bez problemu można porozumieć się nim w byłych włoskich koloniach, na wyspie Istria oraz na Korsyce i Malcie
  • Włoski to bardzo prosty język. Przy nauce innych często już na początku zderzamy się ze ścianą, myśląc „Ile tego jest…”. Włoski raczy nas bardzo prostą gramatyką. Najciekawsze jest to, że pytania tworzymy tylko poprzez zmianę intonacji, nie musimy w żaden sposób zmieniać szyku zdania. Również wymowa jest bardzo prosta. Wystarczy nauczyć się paru zasad i nawet nowe słowa jesteśmy w stanie przeczytać bez większych problemów.
  • Język włoski przez wielu uważany jest za jeden z najpiękniejszych języków świata. Dźwięczny, bardzo melodyjny. Włosi duża uwagę przykładają właśnie do akcentów i dokładnej intonacji. Rozmowa z nimi to czysta przyjemność
  • Znajomość języka włoskiego otworzy Ci dostęp do wspaniałej włoskiej kultury. Nie jest tajemnicą, że Włosi nie przepadają za korzystaniem z języka angielskiego. Robią to tylko wtedy, gdy muszą. Jeśli chcemy zagłębić się w niesamowitym świecie smacznego jedzenia, sztuki i poznać Włochy od podszewki, to nie ma wyjścia. Musimy nauczyć się tego języka.
  • Nowa wiedza zawsze jest przydatna. Zwłaszcza znajomość języka. Nie dość, że dzięki temu ćwiczymy swój mózg, to w dodatku otwieramy się na nowe możliwości. Poszukiwania pracy, nauka, czy chociażby turystyczny wyjazd do Włoch będzie teraz znacznie prostszy. Lepiej znać kilka języków niż tylko jeden. Do tego, znajomość włoskiego ułatwi nam naukę między innymi francuskiego, gdyż języki te należą do tej samej grupy językowej.

Jak widać, znajomość języka włoskiego może okazać się początkiem pięknej przygody. Nie warto więc czekać, tylko brać się do roboty.

There are no comments yet

Why not be the first

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Parse error: syntax error, unexpected ''

' (T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE) in /home/virt9084/domains/avans.edu.pl/public_html/wp-content/themes/pressnews/footer.php on line 3