Na czym polega praca chałupnicza?

Na czym polega praca chałupnicza?

Przy poszukiwaniu pracy można natknąć się na ogłoszenia dotyczące składania długopisów, czy kopert. Praca chałupnicza jest dobrym pomysłem na dodatkowy zarobek. Szczególnie, że polega na wykonywaniu obowiązków w domowym zaciszu. Sprawdź, z czym wiąże się ta praca. 

Co to jest praca chałupnicza?

Jest to działalność wykonywana w domu na zlecenie firmy, z którą podpisujemy umowę. Najczęściej dotyczy prostych prac, polegających na złożeniu elementów, uszyciu rękawiczek, czy tworzeniu kartek okolicznościowych. Oferty nie wymagają posiadania specjalnych umiejętności. Z powodzeniem mogą wykonywać ją osoby niepełnosprawne. Jedynym wymogiem jest sprawność manualna. Bezwzględnie należy pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa pracy. Ciężko określić ile można zarobić, wszystko zależy od konkretnej oferty, w której przedstawione są stawki za akord. Wypłacane są zapłaty za całościową lub częściową realizację zlecenia – daną partię.

Jak nie dać się oszukać?

Znalezienie wiarygodnej firmy oferującej uczciwą pracę stanowi nie lada wyzwanie. Przed podjęciem decyzji o współpracy z potencjalnym pracodawcą warto przejrzeć opinie dotyczące danej firmy (info praca). Szczególnie na forach internetowych ludzie dzielą się opiniami o danym przedsiębiorstwie. Warto również zweryfikować dane firmy w internecie – przez GUS, CEIDG lub KRS. Często zdarza się, że ogłoszenia są bardzo lakoniczne, nie zawierają nazwy firmy, czy nawet telefonu kontaktowego. Jedyną formą kontaktu jest adres e-mailowy, przez który otrzymamy wszelkie szczegóły dotyczące działalności. Wówczas warto poprosić o wszelkie dane dotyczące przedsiębiorstwa, aby sprawdzić wiarygodność zleceniodawcy. Standardową praktyką jest wymóg przelania określonej sumy pieniędzy na konto zleceniodawcy. Motywowane jest to zapłatą za przesyłkę kurierską.

Czy warto podjąć się pracy chałupniczej?

Podsumowując, jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą dorobić bez wychodzenia z domu. Idealne również dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Praca polega na wykonywaniu prostych czynności, a zatem nie wymaga specjalnych szkoleń, czy umiejętności. Najważniejszym oraz najtrudniejszym zadaniem jest znalezienie wiarygodnej firmy, która oferuje uczciwa pracę chałupniczą.

There are no comments yet

Why not be the first

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Parse error: syntax error, unexpected ''

' (T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE) in /home/virt9084/domains/avans.edu.pl/public_html/wp-content/themes/pressnews/footer.php on line 3