Nauka hiszpańskiego

Nauka języka hiszpańskiego

Język Hiszpański – pochodzi z języków indoeuropejskich, wywodzi się od rodziny dialektów romańskich. Trzeci co do częstości używania. Liczbę mówiących szacuje się na 500 mln, rozmieszczonych głównie w Hiszpanii, oraz Ameryce południowej(poza Brazylią) i środkowej, oraz w północnych Stanach Zjednoczonych.

Powszechnie uważany za najłatwiejszy z języków. Jego wymowa, składnia, oraz gramatyka są niezbyt skomplikowane, a dzięki podobieństwu do języka angielskiego, można go bardzo łatwo opanować. Problemem dla polaków jest spolszczanie wymowy, oraz akcentowanie, często zupełnie odmienne od polskiego.

Co ciekawe w Hiszpanii nazwiska, bardzo często są odziedziczane ze strony obu rodziców. Podobnie jak w Polsce, są również nazwiska mające konkretne znaczenia(np. Blanco – Biały). Jest on również znany z wszechobecnych zdrobnień, które są wizytówką Hiszpańskiego na świecie.

Lista szkół języka rosyjskiego w mieście Warszawa

Bokano. Kursy języków obcych
Warszawa, Chmielna 13
Tel.: 22 826 31 17

Zespół Szkół nr 26
Warszawa, Urbanistów 3
Tel/fax: 22 823 30 03

Underground. Akademia językowa
Warszawa, Kolorowa 19 lok. 141a
Tel.: 22 882 36 33

Centrum Europy. Szkoła językowa. Biuro tłumaczeń
Warszawa, Pankiewicza 3
Tel.: 0 22 629 45 88

There are no comments yet

Why not be the first

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Parse error: syntax error, unexpected ''

' (T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE) in /home/virt9084/domains/avans.edu.pl/public_html/wp-content/themes/pressnews/footer.php on line 3